Eğitim ve Gelişim

EĞİTİM VE DANIŞMANLIK BİRİMİ

Eğitim ve Atölye Çalışmaları

 

Arelkam olarak öğrencilerimizin iş yaşamına yönelik gelişimlerini sağlamak amacıyla Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitim’lerinin yanı sıra Teknik Eğitimler de düzenlemekteyiz. Eğitimlerimiz uzman kadromuz ve iş dünyasının aktif profesyonelleri tarafından verilmektedir.  Eğitimlerimizde deneyimsel öğrenmeye ve uygulamalara önem vermekte, katılımcıların eğitimlerdeki durumlarına göre bireysel danışmanlıklarla da desteklemekteyiz. Eğitimlerini tamamlayan öğrencilerimize Başarı Sertifikası ya da  Katılım Belgesi verilmektedir.

 

ARELKAM TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİM PROGRAMLARI

 

Kişisel Gelişim Eğitimleri:

Kişisel Gelişim üzerine olan eğitimlerimizi planlarken öğrenci ve akademisyenlerimizden gelen talep ve geri bildirimlerin yanında piyasanın ihtiyaç duyduğu insan kaynağını yetiştirmek üzere güncel trendleri yakından takip ederek eğitim kataloğumuzu geliştirmekteyiz.

Küresel bir dünya ve artan rekabet koşullarında iş dünyasının dinamikleri de değişmekte ve ihtiyaç duyulan iş gücünün niteliği de değişkenlik göstermektedir. Dünya Ekonomik Forumunun 2018 yılı raporuna göre günümüzde ve yakın gelecekte iş dünyasında talep edilen beceriler aşağıda yer almaktadır;

Örnek olaylar ve uygulamalarla desteklediğimiz kişisel gelişim eğitimlerimiz interaktif bir şekilde gerçekleştirilmekte; eğitim atmosferi öğrenme iklimini yaratacak en uygun şekilde tasarlanmaktadır.

 

Eğitim başlıklarımız;

 • Liderlik Eğitim Programı
 • Yetkinlik Geliştirme Eğitimi
 • Kendini Tanıma Atölye Çalışması
 • Hedef Belirleme Atölye Çalışması
 • İletişim Becerileri Eğitimi
 • Girişimcilik Eğitimi
 • Etkili Beden Dili Eğitimi
 • Zaman Yönetimi Eğitimi
 • Stres Yönetimi Eğitimi
 • Zor İnsanlarla Baş Etme Eğitimi
 • Proaktif Olma ve Problem Çözme Teknikleri Eğitimi
 • Takım Çalışması Eğitimi
 • Network Oluşturma ve Geliştirme Eğitimi
 • Yaratıcı Düşünme ve Değişim Yönetimi Eğitimi
 • E-Posta ve Dilekçe Yazma Kuralları Eğitimi
 • Profesyonel İmaj ve Nezaket Kuralları Eğitimi
 • Yaratıcı Yazarlık Eğitimi
 • Drama Eşliğinde Sunum Teknikleri Eğitimi
 • Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi
 • Dikey Geçiş Bilgilendirme Eğitimi
 • Dönem içi Workshop Programları

Sıkça Sorulan Sorular

1) Eğitimlere nasıl kayıt yaptırabilirim?

Arelkariyer’e üye olduktan sonra sisteme üye girişi yaparak ana sayfanızda Eğitim başlığının altındaki Eğitim Takvimi sekmesinden kayıt yaptırabileceğiniz eğitimleri görebilirsiniz. İlgilendiğiniz eğitime tıklayarak detaylarını inceleyebilir, dilerseniz ön kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kaydınızı kesinleştirmeniz için eğitimin başlangıcından birkaç gün önce e-posta adresine iletilecek olarak kesinleştirme aktivasyonunu gerçekleştirmeniz gerektirmektedir. Kesinleştirme yapmamanız durumunda yerinize yedek kayıtlardan katılımcı kabul etmekteyiz.

2) Eğitime kayıt yaptırdım nasıl iptal edeceğim?

Eğitim başlangıcından birkaç gün önce e-postanıza gelecek olan kesinleştirme iletisinden katılıp katılmayacağınızı seçerek kaydınızı iptal edebilirsiniz.

3) Eğitime kaydımı kesinleştirdim ancak gelemiyorum. Nasıl iptal edeceğim?

Arelkariyer üzerinde Bize Sorun modülünden veya e-posta yoluyla Arelkam ile irtibata geçerek kesinleştirmiş olduğunuz kaydınızı iptal ettirebilirsiniz. İptal taleplerini yazılı olarak almakta olduğumuzdan telefonda kayıt iptali gerçekleştirememekteyiz.

4) Eğitime kayıt yaptırdım, kesinleştirme bekleniyor yazıyor. Bu ne demek?

Eğitimlere Arelkariyer üzerinden yaptığınız ilk kayıtlar etkinlik ön kaydı olarak alınmaktadır. Kesinleştirme için eğitim tarihi yaklaştığında katılımınızla ilgili bir onaylama e-postası alırsınız. Bu e-posta içeriğinde yer alan aktivasyon linkine tıklayarak kaydınızı kesinleştirmeniz mümkündür.

5) Eğitime kayıt yaptırdım ama bana kesinleştirme e-postası gelmedi. Ne yapabilirim?

E-posta adresinde gereksiz kutusuna düşüp düşmediğini kontrol edebilirsiniz. Kesinleştirme e-postasını almadıysanız Arelkariyer üzerinde Bize Sorun modülünden veya e-posta veya telefon yoluyla Arelkam ile irtibata geçerek kaydınızı kesinleştirebilirsiniz.

6) Eğitimlere kayıt yaptırıp gelmezsem Arelkam faaliyetlerinden faydalanamıyormuşuz diye duydum. Bu uygulamanın amacı nedir?

Dönem içerisinde iki kere kaydınızı kesinleştirdiğiniz faaliyete mazeret göstermeden katılmamanız halinde dönem sonuna kadar Arelkam’ın verdiği hizmetlerden faydalanamamaktasınız. Bu nedenle katılım gösteremeyeceğiniz durumda Arelkam’ı mutlaka bilgilendirmelisiniz. Bu uygulamanın amacı etkinlik kontenjanlarının kısıtlı olması ve katılım gösteremeyecek öğrenciler yerine yedek kayıtlı öğrencilerimizi etkinliklerimizden faydalandırabilmektir.

7) Arel Üniversitesi mezunuyum, eğitimlere katılabilir miyim?

Arelkam etkinliklerinde mezunlarına da kontenjan ayırmaktadır. Etkinliğe katılmak için Arelkariyer üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

8) Arel Üniversitesi’nde yüksek lisans/doktora yapıyorum. Eğitimlere katılmam için ne yapmam gerekiyor?

Arelkam programları tüm öğrencilerimizin katılımına açık programlardır. Etkinliğe katılmak için Arelkariyer üzerinden kayıt yaptırabilirsiniz.

9) Başka bir üniversitede okumaktayım. Etkinliklerinize kayıt yaptırabilir miyim?

Arelkam programları Arel Üniversitesi öğrenci ve mezunlarına yöneliktir.

10) Eğitimlerde belge veriyor musunuz, belgemi nasıl alabilirim?

Arelkariyer üzerinde katılmış olduğunuz etkinliğin değerlendirmesini yaptıktan sonra elektronik Katılım Belgesi verilmektedir.

11) Eğitime kayıt oldum, yedek kayıtlarda olduğum görünüyor. Eğitime katılabilecek miyim?

Eğitim kontenjanlarımızın kayıtları dolduğunda yedek kayıt almakta ve etkinliğe katılmaktan vazgeçen katılımcıların yerine yedek kayıtlardan katılımcı kabul etmekteyiz. Yedeklerde görünüyorsanız henüz kontenjan açılmamış demektir. Kontenjan açıldığı taktirde e-posta adresinize bir kesinleştirme aktivasyonu gelmektedir. Aktivasyon mesajını hiç almadıysanız kontenjan açılmamış ve eğitimde yer olmadığından katılım gerçekleştiremezsiniz.

12) Aynı anda iki etkinliğe kayıt yaptırabilir miyim?

Aynı tarihlerde gerçekleşecek birden fazla etkinliğe aynı anda kayıt yaptıramazsınız. Ancak kayıt yaptırdığınız etkinlikte yedek kayıtlarda görünüyorsanız diğer etkinliklere kayıt yaptırmanız mümkündür.

13) Etkinliğe kayıt yaptırdım, başka arkadaşlarım için de kayıt yaptırabilir miyim?

Öğrencilerimiz arelkariyer.arel.edu.tr adresi üzerinden kendi profilleri ile etkinliklere kayıt yaptırabilmektedir. Arkadaşlarınızı bu konuda yönlendirebilirsiniz.

14) Eğitimlerde neler yapılıyor? Ücret ödeniyor mu?

“Kişisel Gelişime Yönelik Etkinlikler” kapsamında düzenlediğimiz eğitimlerde öğrencilerimize Kişisel Gelişim ve Motivasyon, Kendini Tanıma, Hedef Belirleme, Etkili İletişim ve Sunum Teknikleri,  Problem Çözme& Karar Verme, Zaman Yönetimi, Stres Yönetimi, Takım Çalışması, Yaratıcı Düşünme, Networking, Eleştirel Düşünme, Öğrenme Stratejileri, Başarı Odaklılık gibi temel konularda örnek olaylar ve uygulamalarla desteklenen atölye çalışmaları düzenlenmektedir.

Eğitimlerimiz tüm öğrencilerimize ve mezunlarımıza yönelik olup, ücret talep edilmemektedir.

15) “ArelKam”ın yaptığı duyuru ve haberlere nasıl ulaşılabilir?

“Arelkam” tarafından düzenlenen tüm etkinliklere ait haber ve duyurulara;

Ø  https://arelkariyer.arel.edu.tr/

Ø  http://arelkam.arel.edu.tr

Ø  https://www.instagram.com/arelkam/

Ø  https://www.linkedin.com/in/arelkam adreslerinden,

Ø  Üniversitemizde ilgili panolara asılan afişlerden ve dağıtılan el broşürlerinden ulaşabilirsiniz.

16) Pandemi döneminde eğitimler hangi kanallardan veriliyor?

Tüm eğitimlerimiz Zoom ve Teams gibi uygulamalar üzerinden gerçekleşmektedir. Eğitime kayıt olup kesinleştirme talebini onaylayan öğrencilerimize sistemimizde kayıtlı olan e-posta adreslerine eğitime katılım bağlantısı gönderilmektedir.